O Leysin American School

 

 

 

Do Leysin American School uczęszcza około 300 uczniów z ponad 60 krajów świata. Szkoła jest zlokalizowana we francuskojęzycznej części Alp Szwajcarskich w miejscowości Leysin, niedaleko Genewy. Wspaniała lokalizacja zapewnia słońce, świeże powietrze i piękne krajobrazy. Szkoła LAS istnieje od 1960 roku i została założona przez rodzinę Ott. Obecnie już trzecie pokolenie tej rodziny jest odpowiedzialne za jej prowadzenie. Misją LAS jest kształcenie obywateli świata!

LAS należy do szwajcarskiego projektu o nazwie „Swiss Learning”, który obejmuje szkoły spełniające najwyższe standardy międzynarodowej edukacji. Nauka i życie w LAS odbywa się w międzynarodowym środowisku – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a także pracownicy administracji pochodzą z różnych zakątków świata. Różnorodna oferta zajęć artystycznych i sportowych, zagranicznych podróży i projektów organizowanych przez szkołę wspiera wszechstronny rozwój ucznia. Szkoła oferuje amerykański system nauczania oraz Międzynarodową Maturę IB. Absolwenci LAS kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach świata, takich jak Yale, Columbia, Brown czy Cambridge.

W wakacje LAS organizuje program szkoły letniej, Summer in Switzerland at Leysin American School. W 2018 r. po raz pierwszy zrealizowany został program summer edge, którego uczestnicy co tydzień pracowali nad rozwijaniem jednej z wartości zapisanych w misji szkoły LAS (tzn. rozwijali swoją innowacyjność oraz poczucie odpowiedzialności i empatii). W tym roku ponownie dołączy do nich laureat drugiego miejsca w konkursie „Cambridge cLASs”!

Więcej informacji o szkole LAS oraz o szkole letniej LAS summer edge można znaleźć na stronie szkoły.